Догори

Ввійти в ваш акаунт

Нік *
Пароль *
Запам'ятати мене

24

квіт. 2015

Опубліковано в Читай

Відбулося публічне обговорення "Оновлення змісту Європейської політики сусідства: очікування України"

24 квітня ц.р. Урядовий офіс з питань європейської інтеграції спільно з Українською національною платформою Форуму громадянського суспільства Східного партнерства у національному інформаційному агентстві України «Укрінформ» провели публічне обговорення, присвячене оновленню змісту Європейської політики сусідства. У ході заходу його учасники обмінялися думками щодо майбутнього політики Східного партнерства, очікувань від її оновлення та кращого застосування її інструментів для виконання Україною Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, а також відзначили започаткування нової практики взаємодії громадянського суспільства та влади у питанні підготовки стратегічних для нашої держави політичних ініціатив.

Ця подія стала публічним підсумком консультацій щодо оновлення змісту політики сусідства, підготованих Урядовим офісом з питань європейської інтеграції спільно з українськими неурядовими експертами та органами виконавчої влади, які були оприлюдненні 6 квітня ц.р. на Урядовому порталі (www.kmu.gov.ua).

55Сам захід став комунікаційним майданчиком для представників влади та громадськими експертами, що відмітив у своєму виступі Геннадій Максак, Президент Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень. Також експерт запропонував виокремити політику партнерства, яка була б більш чіткою в своїх цілях та механізмах за існуючу політику сусідства.

У свою чергу, перший заступник директора Урядового офісу Микола Кузьо наголосив, що одним з напрямків оновленої Європейської політики сусідства має стати дієва підтримка з боку ЄС та його держав-членів українській стороні у виконанні Угоди про асоціацію, розвиток транспортних сполучень та посилення мобільності між нашою державою та Євросоюзом.

Як зазначив Олександр Сушко (колишній координатор Національної платформи), «окрім того, що вдалося напрацювати дуже добрі пропозиції, варто відзначити також сам формат створення цього документа, який відбувся у тісній співпраці між громадськими та урядовими структурами. Цей приклад дає надію, що такий формат стане звичним для України».

На початку березня 2015 року Європейська Комісія оголосила про спільні широкі консультації щодо перегляду Європейської політики сусідства, опублікувавши консультативного документа Європейської Комісії «До нової європейської політики сусідства». У контексті перегляду Єврокомісія очікує отримати бачення, у тому числі, країн-партнерів стосовно майбутньої цієї політики.

За інформацією Урядового порталу

Залиште ваші коментарі

Коментувати пост як гість

0
  • Коментарі не знайдено