Догори

Блогер Віктор - думки про все

 • Головна
  Головна Тут ви можете знайти всі повідомлення в блозі на сайті.
 • Категорії
  Категорії Відображає список категорій з цього блогу.
 • Мітки
  Мітки Відображає список тегів, які були використані в блозі
 • Блогери
  Блогери Пошук вашого улюбленого блогера з цього сайту.
 • Колективні блоги
  Колективні блоги Знайдіть свої улюблену команду блогів тут
 • Увійти
  Login Login form

Прогрес імплементації децентралізаційного законодавства  

Автор:
 • Розмір шрифту: Більший Менший
 • Друкувати

Проголошена в 2014 році децентралізаційна реформа є однією з найбільш масштабних перебудов державного устрою та пов’язаних з ним сфер суспільної взаємодії в Україні. Стартовим та базовим документом щодо її реалізації є Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, затверджена 01.04.2014 року з відповідними імплементаційними планами на 2014 та 2015 роки. 

Натомість, станом на початок 2015 року за відсутності внесених змін до Конституції України головні трансформації в даній царині пов’язані з впровадженням нового бюджетного та податкового законодавства, яке в початковому вигляді було прийнято 28.12.2014 року та наразі зазнає щомісячного доопрацювання.

За системного підходу внесення змін до Конституції України має супроводжуватись прийняттям відповідних базових законів, розроблених в єдиній загальній логіці, зокрема «Про місцеве самоврядування», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про адміністративно-територіальний устрій», «Про місцеві органи виконавчої влади» тощо. 

Іншими структурними блоками децентралізаційного законодавства, які потребують внесення змін є регіональна політика, ресурсне забезпечення, участь громадян, спеціальні та галузеві норми тощо. Їх часткова реалізація обмежується поки що лише прийняттям закону «Про засади державної регіональної політики». 

Разом з тим, щодо внесених до парламенту проектів законів, прийняття яких сприятиме реалізації реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади, спостерігається певна фрагментарність та відсутність взаємоузгодженості з вищезазначеною Концепцію. З-понад десяти таких законопроектів більшість стосуються регулювання містобудівної діяльності, житлово-комунальних послуг та енергоефективності. 

Таким чином, основою здійснення реформи в найближчий час залишатимуться прийняті закони «Про співробітництво територіальних громад» з відповідним методичним забезпеченням та «Про добровільне об’єднання територіальних громад», на виконання якого ще мають бути внесені зміни до низки діючих законів та розроблені окремі підзаконні акти. Реалізація вимог даних законів тісно пов’язана з вже прийнятими змінами до Бюджетного та Податкового кодексів, а також узгоджена з відповідними нормами закону «Про засади державної регіональної політики». 

При цьому головним стримуючим фактором щодо успішності впровадження новацій, визначених двома вищезгаданими законами, на даному етапі виступатиме процес переформатування законодавства щодо проведення виборів до органів місцевого самоврядування.

 

 

в Думка експертів Переглядів: 2283

Залиште ваші коментарі

Коментувати пост як гість

0
 • Коментарі не знайдено