Догори

Блогер Віктор - думки про все

 • Головна
  Головна Тут ви можете знайти всі повідомлення в блозі на сайті.
 • Категорії
  Категорії Відображає список категорій з цього блогу.
 • Мітки
  Мітки Відображає список тегів, які були використані в блозі
 • Блогери
  Блогери Пошук вашого улюбленого блогера з цього сайту.
 • Колективні блоги
  Колективні блоги Знайдіть свої улюблену команду блогів тут
 • Увійти
  Login Login form

Стан інвестицій, залучених в Чернігівську область у 2014 році

Автор:
 • Розмір шрифту: Більший Менший
 • Друкувати

Інвестиції є основою розвитку підприємств, окремих галузей та економіки країни в цілому і регіонів зокрема. Від уміння інвестувати залежить розквіт чи занепад підприємств, можливості вирішення соціальних і екологічних проблем. Без надійних основ інвестиційної діяльності важко сподіватись на сталий розвиток виробництва регіону, науково-технічний і соціальний прогрес.

Кожен регіон робить свій економічний вклад у розвиток країни. Зокрема ефективність інвестиційної діяльності Чернігівського регіону вирішальною мірою залежить від рівня розвитку сільського господарства, капітального будівництва, інвестиційного та промислово-будівельного комплексів, що, в свою чергу, зумовлюється виробничим потенціалом, його матеріально-технічної бази, науково-технічним рівнем проектних рішень та забезпеченням фінансовими ресурсами.

 За 2014 рік обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну скоротився з 57 056,4 млн.дол. США станом на 01.01.2014 до 45 916,0 млн. дол. США станом на 31.12.2014, падіння склало 19,53%. Майже аналогічно – 19,16%, склало падіння прямих іноземних інвестицій і в Чернігівську область. Обсяг унесених із початку інвестування в економіку області прямих іноземних інвестицій станом на 31 грудня 2014 становив 103,8 млн. дол. США. 

b2ap3_thumbnail_1_20150316-212124_1.jpg

У 2014 році в економіку області іноземними інвесторами вкладено 5,9 млн. дол. США прямих інвестицій (акціонерного капіталу). Зменшення капіталу за цей період становить – 30,5 млн.дол. (у т.ч. за рахунок курсової різниці – 23,0 млн.дол., вибуття капіталу – 7,5 млн.дол.).

Інвестиції в економіку області надійшли із 40 країн світу. З країн ЄС з початку інвестування унесено 82,8 млн.дол. інвестицій (79,8% загального обсягу акціонерного капіталу), з інших країн світу – 21,0 млн.дол. (20,2%).

До основних країн-інвесторів, на які припадає 78,8% загального обсягу прямих інвестицій, входять: Німеччина – 42,3 млн.дол., Польща 16,4 млн. дол ., Кіпр – 12,9 млн. дол., Беліз – 3,5 млн.дол., Вірґінські Острови (Брит.) – 2,7 млн.дол., Туреччина та Італія – по 2,0 млн. дол. США.

b2ap3_thumbnail_2.jpg

Загалом, серед країн, які інвестували в Чернігівську область більше 2% загального обсягу інвестицій у 2014 році в порівнянні з 2013 роком, відбулися значні зміни. Так, присутні в 2013 році Російська Федерація на рівні 4,5% та Литва на рівні 5,4% в 2014 році були відсутні серед таких, що перевищили 2% бар’єр, але з’явилася Туреччина.

Значні обсяги іноземних інвестицій зосереджено на підприємствах промисловості – 80,2 млн.дол. (77,3% загального обсягу прямих інвестицій), у т.ч. переробної – 76,4 млн. дол. Серед галузей переробної промисловості суттєві обсяги інвестицій внесено у виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів – 49,9 млн.дол., виробництво гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції – 16,8 млн. дол. США.

На підприємствах сільського, лісового та рибного господарства та у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування зосереджено по 5,4 млн. дол. прямих інвестицій (по 5,2% загального обсягу), на підприємствах транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності – 4,2 млн. дол. (4,1%), на підприємствах оптової та роздрібної торгівлі; із ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів – 3,0 млн. дол. (2,9%).

 b2ap3_thumbnail_3.jpg

Як видно з діаграми інвестиції у всі без виключення сфери економіки області зменшилися. Регулярне ж лідерство з залучення інвестицій в області посідає вже вкотре м.Прилуки з показником   45849,6 тис. дол. США, випередивши м.Чернігів на 14234,5 тис. дол. США. В м. Чернігів було залучено 31615,1 тис. дол. США за 2014 рік. Також варто відзначити, що падіння показника залучення інвестицій за 2014 рік по м. Чернігову найбільше і складає більше 10 млн. грн.

b2ap3_thumbnail_4.jpg

Заборгованість підприємств області за кредитами та позиками, торговими кредитами та іншими зобов’язаннями (борговими інструментами) перед прямими інвесторами на 31 грудня 2014 р. становила 32,6 млн.дол. США. Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу та боргових інструментів) на 31 грудня 2014р. становив 136,4 млн.дол. США. Прямі інвестиції з області в економіку країн світу за даними підприємств та організацій не здійснювались.

Для зменшення відтоку інвестицій з області і для збільшення їх притоку, можна запропонувати декілька організаційних заходів із забезпеченням фінансової підтримки:

 

 • створити умови для впровадження технічного і технологічного переозброєння підприємств, впровадження науково-технічних розробок у виробництво;
 • створити в регіоні розвинену інноваційну інфраструктуру для сприяння трансферу технологій;
 • створити умови для інформаційного забезпечення науково-технічної та інноваційної діяльності;
 • створити умови для розвитку інноваційної діяльності у сфері малого підприємництва;
 • створити умови для впровадження інновацій в аграрному секторі регіону.

Таким чином, розвиток інвестиційної діяльності в регіоні має відбуватися за активної участі органів державної влади, які мають визначати інституційне середовище розвитку. Пошук і запровадження інноваційних підходів до вдосконалення правових, економічних та організаційних засад регіонального розвитку є невід’ємною умовою забезпечення зростання інвестиційних притоків у область, наближення економічної та соціальної єдності, зростання конкурентоспроможності Чернігівського регіону – тільки тоді Чернігівська область буде різновекторно розвиватися і добробут жителів регіону буде стабільним.

в Думка експертів Переглядів: 3538

Залиште ваші коментарі

Коментувати пост як гість

0
 • Коментарі не знайдено