Догори

25

серп. 2017

Опубліковано в Новини фонду

Громадянський діалог – співпраця органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад задля розвитку. Другий семінар.

21-23 серпня 2017 року відбувся другий семінар проекту «Громадянський діалог – співпраця органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад задля розвитку».

Юрій Вдовенко, український експерт проекту, розглянув разом з учасниками основи економіки публічного сектора, починаючи від азів та аналізуючи ситуацію в кожній громаді зокрема. Учасники разом визначали, як організувати наповнення бюджет та на які сегменти треба звернути увагу в кожному окремому випадку.


Разом з польським тренером Томашем Чубарою розібрали домашнє завдання, яке стосувалось збору інформації, необхідної для написанняякісного плану соціально-економічного розвитку. Також проаналізували процес формування бюджету та багаторічного фінансового прогнозу органів місцевого самоврядування у Польщі та порівняли ці процеси з українськими. Особливостям правових основ, процедур, методам та інструментамфінансового прогнозу приділили особливу увагу. За словами Томаша Чубари: «Планування - це важливий інструмент, який має спиратись на стабільність».


Кожна громада презентувала свої напрацювання, отримала рекомендації та мала змогу просто на місці внести певні необхідні зміни в свій документ. Розібрались учасники семінару і з питанням, де брати кошти на фінансування інвестиційних проектів.


Проект триває, учасники матимуть змогу отримати консультації експертів та остаточно доопрацювати плани соціально-економічного розвитку громад, які сприятимуть економічному зростанню громад та будуть відповіддю на проблемні та актуальні питання, які стають перед ОТГ Чернігівської та Херсонської областей.

Проект співфінансується з коштів Програми «Підтримки демократії» фінансованого в рамках польської програми співпраці для розвитку Міністерства Справ Закордонних Республіки Польща.