Догори

     Другу фокус-групу в рамках проекту «Від вивезення сировини до експорту нішевих продуктів харчування: можливості Угоди про асоціацію» було проведено 05 вересня 2019 року у м.Черкаси. Метою заходу було виявлення успішних прикладів у сфері експорту нішевої аграрної продукції до ЄС в Черкаській області в контексті реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

    Проект реалізується ГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» під керівництвом Інституту економічних досліджень та політичних консультацій в рамках Програми «Просування реформ в регіони», що фінансується Європейським Союзом.

    22 серпня 2019 року у м.Чернігові було проведено фокус-групу з метою виявлення успішних прикладів у сфері експорту нішевої аграрної продукції до ЄС в Чернігівській області в контексті реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

    У дослідженні взяли участь представники обласних підприємств-експортерів аграрної продукції до ЄС, органів місцевої влади, громадського сектору, наукових установ.

    Учасники фокус-групи висловили свої думки щодо ситуації, що склалася у сфері інституційного забезпечення зовнішньої торгівлі з ЄС на рівні Чернігівської області.

    Захід проводився в рамках проекту «Від вивезення сировини до експорту нішевих продуктів харчування: можливості Угоди про асоціацію», який реалізується ГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» під керівництвом Інституту економічних досліджень та політичних консультацій в рамках Програми «Просування реформ в регіони», що фінансується Європейським Союзом.

Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень розпочав реалізацію проекту під назвою «Від вивезення сировини до експорту нішевих продуктів харчування: можливості Угоди про асоціацію».

Мета: зміцнити потенціал підприємницького, державного та громадського секторів у сфері підтримки та залучення до процесів реалізації проєвропейських реформ в Україні шляхом виявлення успішних практик експорту нішевої аграрної продукції українських виробників до ЄС, узагальнення причин їх успішності та надання рекомендацій щодо поширення таких успішних практик.

Період реалізації: 14.06.2019-30.11.2019

Бюджет: 307 385,99 грн.

Донор: ініціатива реалізується в рамках проекту «Просування реформ в регіони» за сприяння Європейського Союзу (https://ec.europa.eu/europeaid).

Партнери: Асоціація регіональних аналітичних центрів (https://pfirs.org/arttnet.html).

Очікувані результати проекту:

  1. Підвищено рівень обізнаності представників бізнесу, влади, наукових кіл та громадськості щодо сучасного стану ринку аграрно-нішевої продукції в Україні у контексті реалізації реформ, передбачених УА, а саме IV розділу Угоди – про торгівлю та питання, пов’язані із торгівлею.
  2. Налагоджено конструктивний діалог між органами місцевої влади, ЗМІ, представниками громадськості, бізнесу.
  3. Покращено інституційне середовище для розвитку та зміцнення експортного потенціалу українських виробників нішевої харчової продукції.
  4. Підвищено поінформованість громадськості з питань імплементації Угоди про асоціацію з ЄС та європейської інтеграції України у сфері торгівлі вітчизняними продуктами харчування.

Системні рекомендації та основи місцевого самоврядування в Польщі та Європейському Союзі. Томаш Чубара

Партиципаторне управління. Суспільний діалог. Роль місцевих партнерств. Томаш Чубара

Територіальний маркетинг. Томаш Чубара

Соціальна ревіталізація. Томаш Чубара

Стратегічне управління - інструменти, реалізація, оцінка. Ю.Вдовенко

Стратегічне управління - інструменти, реалізація, оцінка

Глобалізація економіки і місцевого та регіонального розвитку. Н.Ключник

Глобалізація економіки і місцевого та регіонального розвитку

Місцеве самоврядування в умовах демократії і ринкової економіки. Н.Ключник

Місцеве самоврядування в умовах демократії і ринкової економіки

Управління людськими ресурсами в органах місцевого самоврядування шляхом делегування повноважень. Інструменти і механізми для ефективного управління персоналом в установах. Н.Ключник

Додаток 3

Додаток 3.1

     Хоч довкола панує настрій канікул, учасники проекту „Громадянський діалог співпраця органів самоврядування об’єднаних територіальних громад задля розвитку” не звільняють темпу. У минулий четвер, 27 липня представники громад з Херсонської і Чернігівської областей взяли участь у вебінарі, що стосувався управління публічними послугами в об'єднаних громадах.

Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень розпочав реалізацію проекту «Синергія програм транскордонного співробітництва та стратегій регіонального розвитку в Україні - вікно можливостей для прикордонних областей».

Перший семінар в рамках проекту «Громадянський діалог – співпраця органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад задля розвитку», що реалізується на території України за підтримки програми Фонду Міжнародної Солідарності відбувся в Києві. Представники Чернігівської та Херсонської областей взяли участь у навчальній сесії, яка стосувалась розвитку громад та мала на меті оцінити поточну ситуацію в представлених ОТГ і визначити потенціал їхнього розвитку.

12 червня 2017 року в місті Херсон відбулась друга зустріч в рамках проекту «Громадянський діалог співпраця органів самоврядування об’єднаних територіальних громад задля розвитку». Учасники заходу приїхали з своїх громад для детального ознайомлення зі змістом роботи над планом розвитку та керівництва в громаді, який необхідний для отримання державної субвенції на розвиток інфраструктури громади. Слухачі отримали знання у сфері сучасних механізмів розвитку та функціонування об’єднаних громад. На зустрічі також були присутні представники  Центру розвитку місцевого самоврядування в Херсонській області, за інформаційної підтримки якого відбувся захід.

2