Догори

08

лип. 2015

Опубліковано в Новини фонду

Аналітики пішли в школу влітку в рамках проекту Поліського фонду

Наприкінці червня та на початку липня Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень провів чотириденну Літню школу для представників Асоціації регіональних аналітичних центрів (АРАЦ) у місті Одеса. Під час заходів вирішувалися не тільки поточні проектні питання, а і проводилися тренінгові заняття.

У рамках проекту «Регіональна політика в Україні: громадський моніторинг стратегій регіонально розвитку» були розглянуті поточні робочі питання: стан виконання технічних завдань, а також проведена підготовка до виконання наступного проектного етапу.

Наступного для був презентований проект дослідження економічних реформ у регіонах України. Так, експерт фонду Тетяна Зосименко озвучила методологію дослідження динаміки економічних реформ у регіонах України в умовах європейської інтеграції, яка була розроблена фахівцями Чернігівського національного технологічного університету. У свою чергу, члени АРАЦ опрацювали метод розрахунку статистичних індикаторів та їх нормалізацію.

Третій день розпочався дискусією про децентралізацію. Так, консультант Німецького товариства міжнародного співробітництва Юрій Вдовенко провів коротку лекцію з реформ децентралізації та розвитку громад. У свою чергу, майже всі члени АРАЦ зазначили, що на місцях громада не розуміє суть реформи у зв’язку з дефіцитом інформації, а влада демонструє категоричність та відсутність бажання щодо її реалізації.

У цьому контексті учасник школи Олег Левченко виокремив чотири основні страхи населення, які стосуються реформи. На його думку, це: надання послуг, освітні та лікувальні переформатування, наявність робочих місць. Крім того, пан Левченко висловив думку, що місцева влада навмисно гальмує процес утворення громад, так як не бачить свого місця в ньому.

Віктор Козоріз, зі свого боку, відмітив, що реформатори поквапились з дедлайном самої реформи. Також спікер вважає, що сільські ради не підтримують реформу через проблеми комунікації з центральною владою.

Представник Херсону Володимир Коробов зазначив, що на Херсонщині є два важливих нюанса, на які потрібно звертати увагу: транспортне та економічне підґрунтя. Експерт вважає, що в його регіоні необхідно проводити реформу за мережевим принципом економічних зв’язків.

Наприкінці робочого дня представниця АРАЦ Любов Ропало влаштувала практичний тренінг, в якому взяли участь усі присутні. Метою цієї активності було досягнення розуміння логіки об’єднання в громади та, в цілому, робота в команді.

В останній день члени АРАЦ обговорили комунікаційну стратегію розвитку мережі аналітичних центрів, яку презентувала Ольга Гріднєва. У свою чергу, Ірина Сидоренко провела тренінг з методології обчислення індексу інфраструктури регіонів. 

98

97