Догори

12

лист. 2017

Опубліковано в Новини фонду

В Чернігові підбили підсумки проекту «Громадянський діалог - співпраця органів самоврядування об’єднаних територіальних громад задля розвитку»

    В Чернігові підбили підсумки проекту «Громадянський діалог - співпраця органів самоврядування об’єднаних територіальних громад задля розвитку», який було співфінансовано з коштів Програми «Підтримки демократії» в рамках польської програми співпраці для розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща. Проект реалізовано Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень спільно з Асоціацією «Центр Європейської Співпраці» Республіки Польща.

    Учасниками проекту стали 24 особи з України, представники дванадцяти об’єднаних громад з Чернігівського та Херсонського регіонів. Велико-Копанівська, Кочубеївська, Виноградівська, Григорівська, Зеленопідська, Асканія-Нова, Мринська, Деснянська, Менська, Іванівська, Остерська, Лосинівська, кожну з дванадцяти обраних громад презентували по двоє учасників.
     Протягом семи місяців організаторами проекту було заплановано та реалізовано два триденних семінари та вебінар для учасників проекту. Метою семінарів була передача сучасних знань про механізми функціонування та розвитку територіальних одиниць, а також методи і техніки управління ними в умовах динамічних соціально-економічних змін у країні і світі, який проходить процеси глобалізації.
     Семінари сприяли формуванню навичок та забезпечили надання експертної підтримки об’єднаним українським громадам у сфері нових і розширених повноважень органів місцевої влади, зокрема у сфері управління освітою, охороною здоров’я та фінансами. Під керівництвом експертів проекту учасники отримували знання та відразу ж застосовували їх на практиці, виконуючи домашнє завдання.
     Представники громад здобули знання у сфері партиципаторного управління, зокрема сектору публічних послуг, співпраці із місцевими зацікавленими сторонами та іншими органами самоврядування, а також делегування завдань неурядовим організаціям. На основі донесених під час семінарів знань, інструментів і методів роботи учасники працювали над розробкою планів управління і розвитку своїх громад.
    Під час роботи на платформі вебінару учасники опрацьовували завдання, направлені на розширення компетенцій та вміння аналізувати ситуацію в громаді, оцінювати важливість впровадження тих чи інших змін, проведення SWOT аналізу та подальшого написання Плану соціально-економічного розвитку громади, що і було кінцевою ціллю проекту.
    Підсумковою частиною проекту була поїздка до Польщі, яка мала на меті обмін досвідом, знайомство з успішними практиками сусідів та налагодження стосунків для можливої подальшої співпраці. Під час візиту учасники ознайомились з функціонуванням та управлінням в медичній галузі гміни Стшелін, з роботою комунального підприємства з водопостачання, водовідведення міста Дзержуньов, з роботою громадського сектора міста Вроцлав та залучення громади у вирішення проблемних питань, які заважають розвитку міста.
    Кожна громада-учасниця отримала свій План соціально-економічного розвитку громади, який слугуватиме розвитку громади, а досвід отриманий під час спільної роботи допоможе віднайти найкращі практики. Результати проекту стануть у пригоді не тільки безпосереднім учасникам проекту, а й учасникам підсумкової зустрічі, представникам новостворених громад, в яких вибори відбулись 29 жовтня 2017 року та перед якими повстало завдання працювати задля розвитку власної громади.

     Проект співфінансується за кошти Програми «Підтримка демократії», профінансованої у рамках Програми "Польська співпраця задля розвитку" Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

логотип

 

23484895 10215680221542905 1118187697 o