Догори

26

трав. 2012

Опубліковано в Новини фонду

ЕФЕКТИВНІСТЬ РОБОТИ МІСЦЕВИХ РАД НА ЧЕРНІГІВЩИНІ: ГОЛОВНЕ НЕ СИСТЕМА, А ЛЮДИНА!

На початку роботи круглого столу експерт Центру політичного аналізу та виборчого консалтингу Михайло Шелеп коротко ознайомив присутніх з ідеєю проекту та результатами, які планується досягти. Мета, що поставили перед собою експерти, є достатньо  амбітною – дослідити ефективність діяльності місцевих рад після 2010 року в 5 областях України. 

Далі президент Поліського фонду Геннадій Максак представив результати моніторингу роботи місцевих рад на Чернігівщині з моменту їх обрання.  Дослідженню згідно з вибіркою підлягала активність 18 народних обранців: по 6 з Чернігівської обласної ради, міських рад м. Чернігова та Ніжина.  Ефективність роботи кожного з депутатів перевірялась за різними джерелами: це контент-аналіз ЗМІ, аналіз стенограм сесійних засідань рад і особисте опитування цих членів депутатського корпусу. Незважаючи на труднощі в комунікації з депутатами та окремими радами, попередній звіт за результатами моніторингу показав чітку картину роботи кожного з них, а в цілому також дав картину діяльності відповідних рад. Кожному депутатові були притаманні окремі інструменти в роботі з громадою, в той же час, існує ще багато можливостей для вдосконалення та поповнення інструментарію. Загальний висновок став логічним: депутат працює не в залежності від того, як він обирався  (в одномандатному чи багатомандатному окрузі), а залежно від його особистих якостей та бажання працювати з громадянами, відстоювати їх інтереси.

Неоптимістичну картину описав і експерт Поліського фонду Максим Корявець, який оприлюднив результати опитування мешканців міст Чернігів та Ніжин, що проводилось з метою визначення рівня обізнаності виборців про діяльність депутатів місцевих рад. В цілому і мешканці обласного центру, і жителі Ніжина продемонстрували дуже низьку обізнаність щодо роботи депутатів міських рад.  Лідерство за згадуваннями посіли не депутати, а міські голови - 15,0% ніжинських та 6,5% чернігівських респондентів згадали саме їх. Непоодинокі випадки, коли респонденти називали прізвища народних депутатів та депутатів обласної ради. Загалом, лише 21,3% опитаних змогли правильно назвати своїх обранців в міських радах (при цьому в Чернігові – 14,5%; Ніжині – 35,0%).

Під час обговорення результатів досліджень Поліського фонду учасники круглого столу зупинялися на різних аспектах роботи рад та самих депутатів. Депутати Чернігівської міської ради Юрій Тарасовець та Олександр Мельник розповіли про власний досвід організації звітування та роботи з громадянами.  Руслан Волощук, депутат районної ради в м. Чернігові, говорив про досвід роботи міської ради перших трьох скликань, порівнюючи його з роботою міськради поточного скликання. 

Начальник відділу зв’язків з громадськістю Чернігівської міської ради Ірина Соломаха відмітила покращення роботи ЗМІ з питань висвітлення діяльності депутатського корпусу, а також засвідчила готовність надавати допомогу депутатам чи політичним партіям у проведенні комунікації з мешканцями міста.

Експерт Юрій Паперний зупинився на особливостях роботи окремих фракцій Чернігівської обласної ради та методах їх активізації.  Експерт Сергій Соломаха, в свою чергу, запропонував скоротити термін роботи депутатів міської дари до 2-3 років з метою активізації їх діяльності та покращення ефективності роботи з громадянами. 

За результатами обговорення до звіту будуть внесені певні корективи, а саме дослідження стане основою для вироблення рекомендацій щодо покращення діяльності місцевих депутатів у частині організації їх роботи з виборцями. 

Контактна особа щодо проекту в Чернігові:  Євгеній Романенко, Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень.