Догори

03

лип. 2017

Опубліковано в Загальнонаціональні

Відбувся перший семінар в рамках проекту «Громадянський діалог – співпраця органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад задля розвитку»

Перший семінар в рамках проекту «Громадянський діалог – співпраця органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад задля розвитку», що реалізується на території України за підтримки програми Фонду Міжнародної Солідарності відбувся в Києві. Представники Чернігівської та Херсонської областей взяли участь у навчальній сесії, яка стосувалась розвитку громад та мала на меті оцінити поточну ситуацію в представлених ОТГ і визначити потенціал їхнього розвитку.

Під керівництвом Наталії Ключник, тренера проекту, учасники оцінили стан місцевого самоврядування в умовах демократії і ринкової економіки та обговорили глобалізацію економіки і місцевого та регіонального розвитку, що дало змогу подивитись на власні громади під іншим кутом.


Про інструменти стратегічного планування та реалії впровадження розповів учасникам Вдовенко Юрій, ще один український експерт, який працюватиме з учасниками протягом проекту. Польський експерт Томаш Чубара, який вже довгий час працює з українськими громадами, говорив з учасниками про плани, направлені на розвиток громад, обговорив з ними перспективи та ризики, і підготував представникам громад домашнє завдання, яке вони мають виконати до наступної зустрічі.


Активність учасників та велика кількість запитань говорять про необхідність спільної праці, адже громади всі різні, а проблемні питання у всіх практично однакові. Хтось успішно справляється, а комусь ще не вистачає знань та вмінь, але є велике прагнення покращити життя тих, хто їх обирав. Наступний сегмент проекту – вебінар, запланований на кінець липня, учасники зможуть отримати консультації від експертів проекту в питаннях, спрямованих на створення плану розвитку громад та покращення якості адміністративних послуг.

1

3

4

6

7